FIT STUDIO

PILATES

Cvičení (nebo také metodu) pilates vyvinul J. H. Pilates před více jak 100 lety. Nazval ji "kontrologie", protože věřil, že tělo a mysl jsou propojené a vzájemně se ovlivňují. Právě mysl - tedy vědomý, kontrolovaný a precizně provedený pohyb, spolu s dechem, tvoří základ pilates.

Cviky v pilates jsou pomalé a plynulé. Obtížnost cvičení není v technicky složitých variantách cviků, ale právě v preciznosti a dokonalém provedení. Pilates posiluje svaly celého těla, zejména hluboké břišní a zádové svaly a svaly pánevního dna. Veškerý pohyb vychází ze středu těla, tzv. powerhouse, protože pouze aktivní a stabilní střed těla je oporou pro páteř a umožňuje nenásilný pohyb končetin.

Pilates není jen lekce, hodina strávená ve fitness centru. Je to přístup, jak zacházet ze svým tělem, jak fungovat. Pilates nás učí, jak provádět pohyby každodenních činností bez toho, abychom si ubližovali. Učí nás, jak sedět, stát, pracovat... učí nás své tělo vnímat, ovládat a správně a efektivně využívat.

U nás necvičíme "ortodoxní" metodu pilates, tak, jak ji propagují některé školy. Tak, jak se mění člověk, mění se i metodika a didaktika cvičení. Sám pan Pilates rozšiřoval a přizpůsoboval cviky jednotlivým skupinám cvičenců. Naše populace je více sedící než před 100 lety, máme jiný styl života, jinou každodenní zátěž. Každý člověk je jiný. Někdo přijde s plochými zády, jiný s velkou hrudní kyfózou. Další klient po úraze. Moderní pojetí fitness využívá poznatky z fyzioterapie, biomechaniky, vývojové kineziologie a dalších oborů či konceptů. I my do lekcí přidáváme tyto poznatky, tak, abychom byli schopni "ušít" hodinu každému klientovi na míru.

JÓGA

Jóga je stará jako lidstvo samo. Pro někoho je to filozofie, styl a vnímání života, pro jiné pouze příjemná lekce ve fitcentru.

Jóga je vnímání sebe sama, dech, koncentrace, zklidnění, očista těla i mysli. Může to být cesta ke zdraví.
Stylů jógy je velké množství a je na každém, jaký styl si vybere. Třeba zrovna podle momentální chuti a nálady.

 

JÓGA PRO MAMINKY

Zdravé držení těla představuje zdravé sebevědomí. Jedno je spojeno s druhým, jakmile narovnáte ramena, jste více vidět a váš pohled se vztyčenou hlavou je výraznější. Vše souvisí se vším. Lekce jogy jsou určeny pro všechny. Eliška se při jogové praxi zaměřuje na dech, držení těla a aktivní hluboké stabilizační svalstvo. Lekce jógy protahují i posilují. Cvičením jógy se postupně narovnává a uzdravuje páteř a s ní i držení těla a změní se vnímání sama sebe i vnímání okolí. Jóga je cesta, která nekončí.

Lekce jóga pro maminky je S MOŽNOSTÍ HLÍDÁNÍ DĚTÍ. Děti jsou ve vedlejším sále a věnuje se jim lektorka - děti si hrají, cvičí. Cena hlídání je 40.-/dítě.

 

AROMA JÓGA

Chceš-li se protáhnout, vypnout mysl, zharmonizovat emoce či podpořit své zdraví, jsi na správné cestě.
Cvičení pro každého, majícího sílu se zastavit a prožít tak neopakovatelné chvíle sám se sebou v přítomném okamžiku.

Za doprovodu příjemné hudby, vlídného slova a kouzelných přírodních vonných směsí proplujete asánami až mimo realitu všedního dění a budete odcházet s blaženým pocitem nejen na těle. 

Kurz bude probíhat každé pondělí od 4.9.2017 do 27.11.2017.
Cena 1.300,- / 13 lekcí
(zkušební lekce možná v případě volného místa po předchozí domluvě v ceně 120,-)

 

V případě zájmu o kurz kontaktujte lektorku Janu Dvorskou, jana@pure4you.cz

 

SM-SYSTÉM

Metoda stabilizace a mobilizace páteře nebo také metoda spirální stabilizace (SPS). Autorem této rehabilitační metody je MUDr. Richard Smíšek.

Jedná se o cvičení se speciálně konstruovaným elastickým lanem. Základem je 12 cviků, které pomáhají aktivovat spirální svalové řetězce a tím umožní protažení páteře směrem vzhůru, tzv. trakci. Díky tomu dochází k uvolnění a regeneraci meziobratlových plotének. Představte si pružinu - pokud ji vnější silou nenatáhnete, jednotlivé spirály se vzájemně dotýkají. Tahem za pružinu (tj. aktivací svalových spirál) dojde k natažení pružiny (páteře) a vzniká prostor mezi jednotlivými spirálami (obratli).

Spirální svalové řetězce se aktivují v prvních měsících života a v ideálním případe by měly být aktivní po celý život. Bohužel tomu tak není a vlivem sedavého způsobu života a nevhodným zatěžováním ochabují.

 

Cvičení SM-systém je vhodné:

 • pro všechny bez rozdílu věku, kteří zlepšit držení těla, pro osoby se sedavým zaměstnáním
 • pro děti a mládež s vadným držením těla (také jako prevence)
 • jako kompenzace jednostranného zatížení (sportovci, profesní jednostranné zatížení)
 • pro všechny, kteří chtějí odstranit bolesti zad (bederní, hrudní i krční páteře)
 • pro léčbu skoliózy
 • pro osoby s konzervativní léčbou či po operaci výhřezu meziobratlové ploténky
 • aj.

TRX (závěsný systém)

Total - body Resistance Exercise se dá přeložit jako "cvičení, které zatíží celé tělo". TRX byl původně vytvořen pro americkou armádu, aby vojáci mohli cvičit i mimo základnu. Skládá se ze dvou nastavitelných popruhů, které se zavěšují na strop či jinou konstrukci. Vlastní cvičení pak probíhá tak, že jedna část těla je položena na podložce a druhá je pak zavěšena na TRX.

Oproti izolovanému cvičení, např. na strojích, zapojuje závěsný systém tělo jako celek. Cvičí se s vlastní vahou těla a využívá se všech rovin, ve kterých se přirozeně pohybujeme. Intenzitu cvičení regulujeme změnou postavení vůči závěsnému bodu.

Naše lekce TRX jsou přizpůsobeny běžné klientele. Nemusíte se tedy bát, že Vám připravíme vojenský trénink 🙂

BODY IN BALANCE

Máte rádi hudbu, plynulé a ladné pohyby, chcete si zaposilovat, trochu se zapotit, ale neláká vás aerobic a podobné "rychlé" lekce? Pak vyzkoušejte Body in Balance.
 
Tato lekce ze skupiny Body&Mind je kombinací výše zmíněného. Kombinuje prvky jogy, pilates, balančního a stabilizačního cvičení a to vše za doprovodu motivující hudby.
 
V hodině využíváme i nejrůznějších pomůcek - overbally, heavy-balls (těžké míčky, cca 0,5 kg), balanční čočky aj.
Cvičí se naboso na podložce.

KRUHOVÝ TRÉNINK

... nebo také Funkční trénink - protože u nás cvičíte zdravě 🙂
 
Dynamická lekce, při které využijete snad všechny pomůcky, které v centru máme 🙂 Ale také zem, podložku a váhu vlastního těla. Každá lekce je jiná, tak, jak ji lektor zrovna namyslí.
 
Cviky se střídají v pravidelných časových intervalech, buď formou "stanovišť" nebo změnou cviku/pomůcky. Střídají se posilovací a protahovací bloky, tak, abychom během hodiny zapojily celé tělo rovnoměrně.
Které pomůcky využíváme? TRX, balanční plošiny (bossa, čočky), činky, medicinbaly, malé a velké míče aj.

PILATES PRO TĚHOTNÉ

PILATES PO PORODU

MIMI 0-1 rok (nechodící děti)

Cvičení pro miminka od narození do cca 1 roku.
 
Co budeme dělat?
 • objevovat sami sebe a vše kolem nás
 • rozvíjet pohybové, rozumové a sociální schopnosti
 • poznáme nové kamarády
 • s maminkami si během cvičení popovídáme o správné manipulaci s miminkem, handlingu, o tom, jaké pomůcky jsou a nejsou vhodné, můžeme probrat téma "nosítka", "chodítka" a další témata, která budou maminky zajímat. A maminky si zacvičí také 🙂

DĚTI 1-2 roky (chodící) + DĚTI 2-4 roky

Hravá hodina s říkadly a písničkami a nejrůznějšími pomůckami. Děti si zacvičí na velkých i malých míčích, čočkách, s padákem nebo na kladině, polezeme po žebřinách, naučíme se kotoul, pozdravíme sluníčko dětskou jógou.

Zaměříme se také na zdravé nožičky, bříška i zádíčka. Využijeme všech pomůcek, které v centru máme. Hodina zaměřená na všestranný pohybový rozvoj i rozvoj jemné motoriky. Vše v souladu s psychomotorickým vývojem.

HRAVÉ NOŽKY, ZDRAVÁ ZÁDA (děti 1-3 roky)

Hravé cvičení pro děti zaměřené na všestranný pohybový rozvoj s větším důrazem na procvičení nožiček a středu těla (bříško, záda). Budeme cvičit na všem a se vším, obkreslovat nožičky, chodit po senzomotorickém koberečku, naučíme se balancovat na čočkách a kladině, stát na jedné noze a další.

Cvičit s námi budou i maminky, protože všechny cviky a hry jsou modifikovatelné i pro dospěláky. Schválně, to bude šikovnější, mamka nebo dítě? 🙂

JÓGA PRO DĚTI 2-5 let

Zábava, radost, smích. Padák, pexeso nebo peříčka? Že to není jóga? Dětská ano 🙂
 
V dětské józe se děti naučí některé jógové pozice, pozdraví sluníčko, zahrají si na zvířátka a také si něco vyrobí. Každá lekce ji jiná, vše se ale nese v příjemném duchu a zábavnou formou.
 
Lekci vede lektorka Eliška Škarková.

Pohybovky

Všeobecná pohybová průprava pro děti ve věku 5-10 let. Hodina zaměřená komplexně na celé tělo, od hlavy až k patě. Naučíme se základy gymnastiky (kotoul, chůze po kladině, hvězdu, stojku), rytmiky (cit pro hudbu, pro balanc a rovnováhu), zacvičíme si na balančních pomůckách, velkých i malých míčích, na žebřinách či TRX. Posílíme záda, břicho, procvičíme nohy i ruce. Zklidníme dech při joze. Zahrajeme si s míčem, s padákem... a mnohem, mnohem více.

Lekce pro maminky s dětmi od 8 měsíců. V této hravé 🙂 lekci si zacvičí všichni. Maminky (pilates, joga, funkční trénink..) i děti (cvičení formou hry se spoustou motivačních pomůcek).